Debry budějovických volejbalistek

15.01.2012 08:13

Poslední dvojzápas základní části I. ligy žen připadlo v Českých Budějovicích na derby, kdy vysokoškolačky hostily v hale Na Sádkách tým VK Madeta. Páteční zápas začal zcela v režii Madetek. Domácímu družstvu se nedařilo vůbec nic, hráčky se nemohly za žádnou cenu dostat do hry a vypadalo to, že zápas bude mít velice rychlý průběh. Do druhého setu se však vysokoškolačky probraly a přestože celý set prohrávaly, dotáhly jej do dramatické koncovky. Za stavu 23:23 však zkazily podání a jeden útok ze strany Madety je stál celý set. To však ale ještě nikdo netušil, co přijde v následujícím setu. Z počátku měl již tradiční průběh. Oba týmy si střídavě připisovaly body, Madeta si pak vytvořila mírný náskok a s tím šla i do koncovky. Tým Slávie sebral své veškeré síly a začal urputný boj. Bod po bodu se družstva přetahovala o každičký bod. Oba týmy měly několik setbolů, který až za stavu 38:40 na svou stranu urvala Madeta.

V sobotu tým Slávie nebyl z pracovních důvodů „režírován“ svým trenérem Jiřím Zitou. Kolektivní rozhodování se ale ukázalo jako úspěšný systém a oproti pátečnímu zápasu vysokoškolačky uhrály alespoň jeden set. Tým Madety byl ale lepší, nejvíce hráčkám Slávie zatápěl svým podáním.

VŠSK Slávia PF České Budějovice se v základní části umístila na 4. místě. Do další části soutěže si započítává výsledky s týmy Dobřichovic, Sokola Nusle a VK Rokycan. Soupeři Jihočešek budou jen týmy z Moravy, konkrétně z Opavy, Nového Jičína a University Brno.